W Gnieźnie podczas nocy sylwestrowej doszło do serii dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły lokalną społecznością. 35-letni mieszkaniec miasta, będący pod wpływem alkoholu, rozpoczął swoją przestępczą eskapadę od podpalenia samochodu na osiedlu Sikorskiego. W wyniku tego czynu zniszczeniu uległy także trzy inne auta: Honda CRV, Peugeot 207 oraz Peugeot 3008. Zdarzenie to wzbudziło niepokój wśród mieszkańców, a zgłoszenie na policję pochodziło od kobiety, która wskazała na swojego byłego partnera jako sprawcę tego aktu wandalizmu.
Zaangażowanie służb i analiza miejsca zdarzenia
Po zatrzymaniu podejrzanego, policjanci z Gniezna wraz z technikami kryminalistycznymi przystąpili do szczegółowej analizy miejsca zdarzenia. W czasie interwencji okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i nie było wątpliwości co do jego winy. Został oskarżony o zniszczenie mienia, a także o kierowanie gróźb karalnych wobec swojej byłej partnerki oraz jej bliskich. Za te czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat.
Procedury prawne i decyzje sądowe
Na początku stycznia, dokładnie 2 stycznia 2026 roku, Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd rozpatrzył wniosek pozytywnie, decydując o trzymiesięcznym areszcie. Mężczyzna został nietrwale umieszczony w zakładzie karnym, gdzie oczekuje na dalsze postępowanie prawne.
Incydenty te przyciągnęły uwagę lokalnej prasy, a mieszkańcy Gniezna z niepokojem śledzą rozwój wydarzeń. Cała sytuacja podkreśla powagę problemów związanych z przemocą domową oraz konieczność zdecydowanych działań ze strony organów ścigania w takich przypadkach.
Źródło: Policja Wielkopolska
