Nowe Centrum Dystrybucyjne Decora S.A.

Decora, spółka, która od ponad 25 lat działa na rynku rozpoczęła realizację nowej inwestycji. Będzie to nowoczesne, przyjazne środowisku Centrum Dystrybucyjne o powierzchni ponad 23 tys. m².

Funkcjonale i przyjazne środowisku powierzchnie magazynowe

Centrum Dystrybucyjne będzie zlokalizowane miejscowości Kijewo, w pobliżu trasy S11. Taka lokalizacja odciąży ruch w samej Środzie Wielkopolskiej, gdzie dotychczas były zlokalizowane magazyny spółki. Decora to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich spółek z branży podłogowej, której produkty można kupić na pięciu kontynentach.

„Naszym celem było zaprojektowanie centrum dystrybucyjnego, które spełni najnowocześniejsze standardy zarówno w zakresie automatyzacji procesów jak i ekologii. Planujemy wysoki poziom zautomatyzowania magazynu, co przyspieszy obsługę i realizację zamówień. To w konsekwencji poprawi poziom obsługi naszych klientów i ułatwi pracę partnerów logistycznych, przyspieszy proces załadunku i wyładunku towarów” powiedział Artur Hibner – Członek Zarządu.

Planowane uruchomienie w pełni nowego Centrum Dystrybucyjnego Decora planowane jest na drugi kwartał 2022 roku. Docelowo zostanie do niego przekierowany cały ruch transportowy firmy.

Europejski lider z Wielkopolski

Decora to europejski lider produkcji podkładów podłogowych. W swoim portfolio spółka ma trzy marki własne Arbiton, Afirmax i Ewifoam. Spółka jako jedyna firma w Europie produkuje podkłady podłogowe w trzech technologiach. Decora to także producent listew i profili podłogowych, a w swoim portfolio posiada również panele winylowe z rdzeniem mineralnym. Firma sukcesywnie rozwija swoją sieć dystrybucji, dzięki czemu jej produkty są dostępne aż w 55 krajach.

Decora od wielu lat inwestuje w badania i rozwój. Firma posiada własne laboratorium badawczo-rozwojowe, gdzie co roku testowane są setki produktów. Dzięki temu jest w stanie oferować rozwiązania technologiczne wyprzedzając innych producentów np. rdzeń mineralny wysokiej gęstości, który stanowi element nowych podłóg winylowych SPC.

Decora to społecznie odpowiedzialna międzynarodowa firma, która zatrudnia ponad 600 pracowników. Choć spółka działa na kilkudziesięciu rynkach, nie zapomina o swoich korzeniach. Od początku istnienia Decora związana jest z Środą Wielkopolską. Firma podejmuje wiele inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu dbając o promocję regionu i współpracując z lokalną społecznością.

Spółka od 2005 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.