Zmiany związane z odbiorem odpadów

Odbiór odpadów to temat, który z pewnością wzbudza niemałe emocje. Niektórzy mogą powiedzieć, że ludzie nie segregują odpadów, ale sprawa może wydawać się bardziej skomplikowana. Krótko mówiąc, można przypuszczać, że sporo ludzi nie potrafi segregować odpadów.

Zmiany związane z odbiorem odpadów

Do tego trzeba mieć na uwadze, że od nowego roku czekają nas zmiany związane z odbiorem odpadów. W dużym skrócie – teraz miasto będzie realizować wszelkie zadania.

Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie, jak należy to rozumieć? Sytuacja może wywoływać niepokój, ale liczą się fakty – a fakty są takie, że nie ma większych powodów do zmartwień. Znaczenie ma choćby numer konta – numer konta ulega oczywiście zmianie. Dobrze też pamiętać o tym, że banki pozwalają na ustawienie stałego zlecenia przelewu. Stałe zlecenie to spora wygoda, ale czasem ta wygoda może oznaczać kłopoty. Ważne jest też to, że numer konta może znajdować się w skrzynce ePUAP – jeśli deklaracja została złożona online, numer będzie właśnie tam. W innym przypadku numer konta przesyła się na adres korespondencji.

Wpłaty zazwyczaj należy dokonać do 15 dnia miesiąca i to z góry. Wyjątkiem jest nieruchomość rekreacyjno-wypoczynkowa, ponieważ przy takiej nieruchomości jest jedna opłata, którą trzeba wnieść do 15 czerwca danego roku.

Informacje z Poznania znajdziesz też w serwisie Poznań Info.