Mieszkanie dla seniora

Zbliża się nabór uzupełniający dotyczący mieszkań dla seniorów! Program ten skierowany jest do kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli 60 lat.

Co wiemy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że wnioski można składać w Biurze Spraw Lokalowych od 20 kwietnia do 20 maja. Program można określić szansą na zamieszkanie w lokalu przystosowanym do potrzeb osób starszych.

Jeżeli pojawiają się jakieś wątpliwości, warto uwzględnić, że mowa o programie, który od lat cieszy się w Poznaniu ogromną popularnością. Dość powiedzieć, że miasto zyskało 200 lokali i później wszystkie te lokale przystosowano do potrzeb osób starszych. O zmianach można opowiadać naprawdę długo – do zmian możemy zaliczyć choćby wyeliminowanie progów i różnic poziomów podłogi. Oczywiście mieszkania są obecnie zamieszkałe, ale trzeba pamiętać o tym, że rocznie zwalnia się od kilku do kilkunastu z nich. Warte odnotowania jest też to, że pierwszeństwo będą miały osoby, które mieszkają w mieszkaniu komunalnym i zgodzą się na przekazanie tego mieszkania miastu. Gdyby coś okazało się niejasne, najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się ze stroną miasta (podstrona poświęcona sprawom lokalowym). Ponadto zawsze można skorzystać z możliwości kontaktu.

O tym, co dzieje się w Poznaniu, przeczytasz także tutaj.