Warsztaty z programowania w języku JavaScript

Warsztaty z programowania w języku JavaScript odbędą się przez dwa dni, 24 i 25 czerwca, w Plus Jeden Poznań. Wydarzenie skierowane jest wyłącznie do kobiet, które będą miały okazję zgłębić tajniki projektowania stron i stworzyć własną aplikację JS.

Obecnie JavaScript jest najpopularniejszym i nieodzownym językiem programowania. Bez niego strony internetowe byłby pozbawione wielu elementów interaktywnych. Statystyki potwierdzają, że JavaScript jest obecnie numerem jeden w sieci, a zapotrzebowanie na programistki i programistów stale rośnie. Dotychczas brakowało dedykowanej inicjatywy dla kobiet w środowisku JavaScript. Jednak inne programy już motywują kobiety do pracy w branży IT, jak na przykład Rails Girls – projekt dla programistek Ruby on Rails. Organizatorzy warsztatów, Girls.js, we współpracy z przestrzenią +jeden Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, wypełniają tę lukę. Mają wiarę w umiejętności kobiet i chcą ułatwić im debiut w branży. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny.

Zaproszenie na dwudniowe warsztaty skierowane jest do kobiet. Organizatorzy szczególnie doceniają zaangażowanie uczestniczek w działania na rzecz swojego otoczenia oraz ich przynależność do organizacji pozarządowych. Z równą przyjemnością witają również osoby początkujące, które jeszcze nie miały doświadczenia z JavaScriptem.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, a dostępnych jest łącznie 30 stanowisk. Spośród nich 3 są dedykowane dla kobiet z Ukrainy, a kolejne 3 dla aktywistek, które posługują się językiem angielskim.

Girls.js dotychczas odwiedziło już 12 miast w Polsce i zorganizowało łącznie 31 edycji warsztatów. W trakcie tych wydarzeń wzięło udział łącznie 552 uczestniczki, które miały okazję uczyć się przez 292 godziny pod kierunkiem 121 prowadzących.