Modernizacja torowiska tramwajowego w okolicach skrzyżowania z trasą Kórnicką

MPK będzie odpowiedzialne za prowadzenie prac remontowych w rejonie skrzyżowania z obecnie modernizowaną trasą Kórnicką. Jak wyjaśnia rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Agnieszka Smogulecka, prace te są konieczne ze względu na aktualny stan torowiska oraz nawierzchni.

Wykorzystując czas, kiedy ruch tramwajowy jest zawieszony na torach oraz mając na uwadze okres wakacyjny oraz postęp prac na modernizowanej trasie Kórnickiej, wykonawca przystąpi do wymiany rozjazdu. Prace będą realizowane etapami, aby możliwie najbardziej ograniczyć występujące utrudnienia. Pełne efekty prac będą można zaobserwować po ponownym otwarciu trasy tramwajowej do Osiedla Lecha – mówi Agnieszka Smogulecka.

W wyniku prowadzonych prac, ulica Jana Pawła II między rondami Rataje i Śródka zostanie zwężona. Jednak pasażerowie tramwajów nie powinni odczuć dodatkowych utrudnień, ponieważ trasa w kierunku osiedla Lecha i tak jest obecnie wyłączona z użytku z powodu generalnej przebudowy.

W trakcie remontu układane są nowe szyny na trasie Kórnickiej. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, prace te mają zostać zakończone w ostatnim kwartale bieżącego roku.