Przebudowa ulic na Umultowie w Poznaniu

Mieszkańcy Poznania, którzy zamieszkują obszar Umultowa w rejonie ulic Rubinowej, Ametystowej i Miętowej, muszą zmierzyć się z problemem placu budowy znajdującego się tuż pod ich oknami. Jednak już w trzecim kwartale bieżącego roku mają doczekać się nowej jezdni na tychże ulicach.

Aktualnie, ulice te są przedmiotem intensywnych prac remontowych. Inwestycja realizowana przez wykonawcę rozpoczęła się od instalacji kanalizacji deszczowej na ulicy Miętowej. Następnie prace skupiły się na przebudowie dwóch pozostałych ulic, Rubinowej i Ametystowej. Efekty tego etapu już są dostrzegalne.

W przypadku ulicy Rubinowej, wykonawca zainstalował już kanalizację deszczową oraz wykonał kanał technologiczny. Ponadto, od strony ulicy Diamentowej rozpoczęto prace drogowe, obejmujące między innymi układanie krawężników. Z kolei na sąsiedniej ulicy Ametystowej prowadzone są prace związane z montażem kanalizacji deszczowej. Takie informacje przekazuje Kamila Michalska, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki prowadzonym pracom mieszkańcy Umultowa będą mogli korzystać z odnowionych i funkcjonalnych ulic już w trzecim kwartale tego roku. Nowoczesna infrastruktura drogowa z pewnością podniesie komfort życia na tym osiedlu oraz poprawi komunikację wewnętrzną w tym rejonie miasta Poznania.