Szybkie namierzenie włamywacza przez poznańską policję

W Poznaniu został zatrzymany mężczyzna, którego podejrzewano o dokonanie włamania do mieszkania w jednej z kamienic. Sprawca dostał się do środka poprzez rozbicie szyby i skradł różne kosztowności. Policja bardzo szybko zlokalizowała go, zatrzymała i przekazała do Aresztu Śledczego, gdyż był on również poszukiwany za inne przestępstwa.

Według informacji zebranych przez śledczych, mężczyzna dotarł na miejsce zdarzenia rowerem. Po pozostawieniu swojego pojazdu na parkingu, wszedł do wnętrza kamienicy, mając przy sobie robocze rękawice i metalowe szczypce do cięcia. Wybrał mieszkanie, które było aktualnie niezamieszkane, rozbijając szybę nad drzwiami wejściowymi i wprowadzając się do wnętrza. W wyniku tego działania ukradł sprzęt elektroniczny oraz pieniądze należące do właścicieli lokalu.

Policjanci zgromadzili odpowiednie dowody w tej sprawie, co pozwoliło im na ustalenie miejsca pobytu podejrzanego włamywacza. 31 maja tego roku zatrzymali go w rejonie opuszczonych budynków na terenie poznańskiej Wildy, dzięki czemu udało im się zakończyć sprawę z sukcesem.