Ali Gholizadeh dołącza do Lecha Poznań: Koniec sagi transferowej

Po długim oczekiwaniu fani mogą świętować – Ali Gholizadeh oficjalnie stał się członkiem drużyny Lecha Poznań. Ten irański skrzydłowy zawarł umowę trwającą trzy lata z klubem, który ma na swoim koncie aż osiem tytułów mistrzów Polski. Gholizadeh jest pierwszym graczem z Iranu, który będzie reprezentował barwy „Kolejorza”.

Za transferem Gholizadeha kryje się saga, która ciągnęła się niezmiernie długo. Przede wszystkim, to kwestie formalne były głównym źródłem opóźnień. Po tym, jak obie strony doszły do porozumienia wstępnego, Irańczyk musiał uzyskać nowe pozwolenie na pobyt na terenie Unii Europejskiej, które wygasło mu na koniec czerwca. Po przybyciu do Poznania, klub złożył wniosek o pozwolenie na pracę dla zawodnika.

Kiedy wszelkie formalności zostały zakończone, 27-letni skrzydłowy podpisał umowę. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca czerwca 2026 roku. Istnieją nieoficjalne informacje, według których zespół z Poznania miał zapłacić za tego zawodnika sumę rzędu 1,8 miliona euro. Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, będzie to najdroższy transfer nie tylko w historii Lecha Poznań, ale również całej Ekstraklasy.