Podsumowanie pierwszego etapu rekrutacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

Zakończony został wstępny etap naboru na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, znanego również jako UAM, a termin publikacji rezultatów procesu selekcyjnego ustalono na 18 lipca. Poniżej przedstawiamy kierunki studiów, które cieszyły się największą popularnością wśród kandydatów.

W informacji podanej przez Uniwersytet na jego profilu na portalu społecznościowym Facebook, okazało się, że pewne kierunki przyciągnęły zdecydowanie więcej chętnych niż inne. Zgodnie z tą informacją, na pierwszym miejscu znalazła się psychologia, na którą zdecydowało się aż 2234 kandydatów, którzy uiścili opłatę rekrutacyjną.

Kierunek prawa wybrało natomiast 1592 osób, co plasuje go na drugim miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków. Filologia angielska z wynikiem 1419 zgłoszeń uplasowała się tuż za nim, na trzecim miejscu.

Na czwartym miejscu znalazło się zarządzanie i prawo w biznesie, które przyciągnęło 910 kandydatów. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna z wynikiem 793 zgłoszeń zajęło piąte miejsce w rankingu najchętniej wybieranych kierunków studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.