Ostatnie dni na zapisanie się na darmowe USG aorty brzusznej w programie "Zdrowa Aorta" w Poznaniu

Zbliża się koniec możliwości skorzystania z bezpłatnych badań USG aorty brzusznej, realizowanych w ramach Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego „Zdrowa Aorta” w Poznaniu. Inicjatywa ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem – blisko 10 tysięcy mężczyzn zdecydowało się na sprawdzenie swojego stanu zdrowia. Organizatorzy programu, widząc tak duże zapotrzebowanie, postanowili zaproponować dodatkowy termin badania.

Bezpłatne badania USG aorty brzusznej są elementem działań Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego „Zdrowa Aorta”. Popularność tej inicjatywy przekroczyła najśmielsze oczekiwania, dlatego organizatorzy zdecydowali się na wprowadzenie dodatkowej daty: 29 sierpnia. Badania będą realizowane w Centrum Medycznym Arterieart, ulokowanym przy ulicy Rakoniewickiej 23A. Jest to ostatnia szansa na wykonanie badania w Poznaniu (inne terminy to 22 sierpnia i 12 września, jednak wszystkie miejsca na te dni są już zajęte).

Możliwość zapisania się na badanie mają mężczyźni w wieku od 50 do 69 lat, którzy są mieszkańcami województwa wielkopolskiego. Aby to zrobić, należy skontaktować się telefonicznie pod numerem 503 075 095 (od poniedziałku do piątku między godziną 9 a 15). W treści wiadomości powinny znaleźć się takie dane, jak imię, nazwisko, numer telefonu, PESEL oraz miasto, w którym chce się przeprowadzić badanie – w tym przypadku Poznań. Finansowanie badań pokrywane jest ze środków regionalnych Unii Europejskiej, dlatego są one całkowicie bezpłatne dla pacjentów.

Do tej pory program objął już prawie 10 tysięcy pacjentów. U co najmniej 240 z nich wykryto tętniaka aorty brzusznej – stan, który może prowadzić do śmierci, jeśli nie zostanie wykryty we właściwym momencie. Ci pacjenci otrzymali wsparcie nie tylko w ramach programu „Zdrowa Aorta”, ale też za sprawą inicjatywy prof. Grzegorza Oszkinisa, twórcy projektu. Dzięki niej mieli oni możliwość skorzystania z bezpłatnych badań kontrolnych, które mają być przeprowadzane przez kolejne trzy lata.