Sezon 'ogórkowy’ w Teatrze Polskim w Poznaniu: 149. sezon teatralny odgrywany w zielonej kolorystyce

Teatr Polski w Poznaniu hartuje się do rozpoczęcia swojego 149. sezonu teatralnego, który został nieodpowiednio nazwany „ogórkowym” na rok 2023/2024, ze względu na wybraną przez nas dominującą barwę.

W ramach tego oczekiwanego sezonu ogórkowego, przygotowaliśmy szereg spektakli, między innymi „Piosenki mojej mamy”. Jest to monodram autorstwa Ewy Szumskiej pod reżyserskim nadzorem Uli Kijak. Historia ta jest opowieścią aktorki, zasłużonej dla Teatru Polskiego_1875, która dzieli się wspomnieniami swojej matki – była ona artystką estrady wojskowej. Historia została zrekonstruowana na podstawie listów, muzycznych wspomnień i piosenek, które przetrwały próbę czasu.

Planujemy też przedstawić „Królewnę Śnieżkę”, napisaną przez braci Grimm, w reżyserii duetu Joli Janiczak i Wiktora Rubina. Ten klasyczny tekst baśniowy będzie prezentowany z surową estetyką właściwą dla Grimm, która jest zupełnie inna od cukierkowej interpretacji Disneya. Spektakl ten, stworzony przez jedne z najbardziej głośnych par w polskim teatrze, jest przeznaczony dla widzów powyżej 10 roku życia.