Drogowcy z Poznania koszą ośnieżony trawnik: Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy nietypowe postępowanie

Mieszkańcy stolicy Wielkopolski, Poznania, zaskoczeni byli niecodziennym widokiem na jednej z lokalnych ulic. Drogowcy, mimo pokrywy śnieżnej, przystąpili do koszenia trawnika. Wywołało to zdumienie przechodniów, a sprawę postanowił wyjaśnić Zarząd Dróg Miejskich. Jak zapewniono, konieczność wykonania prac porządkowych wynikała z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa.

Widok drogowców koszących trawnik, pomimo że był on pokryty śniegiem, miał miejsce w okolicach stacji benzynowej znajdującej się przy ulicy Bolesława Krzywoustego na terenie Poznania, w województwie wielkopolskim.

Sytuacja ta nie umknęła uwadze lokalnej społeczności internetowej. Profil Poznań Moment na Instagramie podzielił się materiałem video ukazującym tę niewielką kuriozalną scenę. Na filmie można było zaobserwować drogowców używających kosiarki do przycinania trawy lekko pokrytej warstwą śniegu. Z kolei na Facebooku użytkownicy profilu Poznański Trójkąt Bermudzki postanowili zwrócić uwagę lokalnych mediów na tę sytuację, apelując o jej nagłośnienie i wyjaśnienie przyczyn tak nietypowego działania drogowców.