Remont przejazdu kolejowego między Czerwonakiem a Owińskami – utrudnienia dla pasażerów i kierowców

Prace renowacyjne na linii kolejowej między miejscowościami Czerwonak i Owinska są przyczyną znaczących trudności dla kierujących pojazdami. W związku z tym, że oficjalna trasa objazdu prowadzi przez Biedrusko, podróż jest znacznie utrudniona.

Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie autobusów muszą zauważyć już dużo wcześniej informacje o zamknięciu trasy, umieszczone kilometry przed remontowanym przejazdem kolejowym. Autobusy podmiejskie również korzystają z tych samych objazdów. Dodatkowo, na odcinku między Bolechowem a Czerwonakiem, zamiast spodziewanych pociągów, pasażerowie muszą korzystać z usług autobusowych. Ta sytuacja powoduje nieco zamieszania wśród niektórych podróżujących.

Jeden z pasażerów wyraził swoje zdziwienie opowiadając o swoim doświadczeniu: „Planowałem podróżować autobusem, ale na przystanku pojawił się pierwszy autobus zastępujący pociąg. Następnie pojawił się autobus liniowy, parkując nieco z tyłu, po czym bez ostrzeżenia odjechał. Postanowiłem skorzystać z autobusu zastępczego. Cała sytuacja jest trochę skomplikowana”.

Podróżni korzystający z kolei muszą liczyć się z trudnościami aż do poniedziałkowego poranka. W tym czasie, aby dotrzeć do Poznania z Murowanej Gośliny czy Wągrowca, pasażerowie muszą przesiadać się z szynobusów na autobusy. Kierowcy natomiast będą musieli odczekać nieco dłużej na przywrócenie normalnej trasy, gdyż PKP PLK planuje zakończenie wszystkich prac remontowych w poniedziałek około godziny 16.