Rondo ul. Armii Poznań w Pleszewie – koniec prac budowlanych

Z godziny na godzinę coraz bliżej jest do zakończenia najważniejszej inwestycji drogowej powiatu pleszewskiego, zlokalizowanej przy ul. Armii Poznań w Pleszewie. Tym najważniejszym projektem jest budowa ronda.

W ciągu kilku następnych dni ma nastąpić oficjalne zakończenie przebudowy ul. Armii Poznań w mieście Pleszew. Do istniejącej infrastruktury drogowej dodane zostało rondo, które połączyło ulice: 70 Pułku Piechoty, Lipową oraz Malińską. Całość projektu kosztowała blisko 7 milionów złotych.

Powiat pleszewski zdołał pozyskać znaczną część środków na realizację tego przedsięwzięcia z programu Polski Ład – łącznie 5 milionów złotych. Z budżetu lokalnego samorządu zostanie wykorzystanych 700 tysięcy złotych, a Miasto i Gmina Pleszew dołoży do tego jeszcze 1 milion 300 tysięcy złotych.

Prace były skomplikowane i obejmowały szereg działań. Ulica Armii Poznań od nowego ronda aż do drogi krajowej numer 11 przeszła gruntowną przebudowę. Nowa jezdnia ma szerokość 7 metrów, a po obu jej stronach znajdują się ścieżka rowerowa oraz chodnik. Skrzyżowanie zyskało rondo o zewnętrznej średnicy 31 metrów, które posiada również wyspę i jezdnię o szerokości 4,75 metra.

Oficjalne otwarcie drogi dla użytkowników zaplanowane jest na najbliższe dni.