ZKZL w Poznaniu rozdaje czujniki dymu dla mieszkańców ogrzewających lokale piecami węglowymi

W poznańskim Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL), ruszyła inicjatywa mająca na celu dystrybucję czujników dymu dla swoich najemców. Jest to reakcja na fakt, że wiele lokali jest ogrzewanych piecami węglowymi, co może stwarzać potencjalne zagrożenie pożarowe. Aby zminimalizować ryzyko, wprowadzono rozdawanie czujników dymu. W ramach tej akcji do tej pory, przekazano już ponad 2,2 tysiąca urządzeń.

ZKZL podał do wiadomości, że ostatnio przez nich zainicjowany program udostępniania czujników tlenku węgla, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, został teraz rozszerzony o czujniki dymu. Zasada działania pozostaje taka sama – urządzenia są przekazywane najemcom bez żadnych dodatkowych kosztów.

Procedura odbioru czujnika jest prosta i przejrzysta. Wszyscy najemcy posiadający w swoim lokalu piec węglowy powinni zgłosić się do Biura Obsługi Klienta przy ulicy Matejki lub do dowolnego z rozlokowanych na terenie miasta Punktów Obsługi Klienta. Po potwierdzeniu zameldowania w lokalu podlegającym administracji ZKZL i otrzymanie pokwitowania odbioru czujnika, pozostaje już tylko jego montaż. Urządzenie to ma potencjał ratowania życia, więc warto skorzystać z inicjatywy.

Wcześniejsze edycje tej akcji były bardzo popularne – jak dotąd Zarząd przekazał mieszkańcom ponad 2,2 tysiąca czujników dymu.