Przyciągające tłumy Targi Pracy dla Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu

Na stoiskach pracodawców wytworzyły się imponujące kolejki. Firmy z Poznania oraz sąsiednich regionów przekazały mnogość propozycji zatrudnienia.

Zaproszenie na targi skierowane było m.in. do podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej z pobliskich gmin, którzy przybyli zainteresować się możliwościami zatrudnienia. – Otrzymaliśmy zaproszenie, więc postanowiliśmy sprawdzić, jak to działa. Dostępne są różne oferty pracy, np. jedna z nich to kontrola cenówek w sklepie, co wydaje się być interesującą opcją – relacjonowali uczestnicy.

Niektórzy z nich przybyli w poszukiwaniu nowych okazji zawodowych – Poszukiwałem ofert pracy skierowanych do osób niepełnosprawnych i otrzymałem kilka ciekawych propozycji. Jestem zadowolony i mam nadzieję, że coś mi się uda – mówił jeden z nich. Jego pierwotnym zawodem jest kucharz, jednak ze względu na swoją niepełnosprawność nie może kontynuować tej pracy – Najważniejsze jest to, aby znaleźć jakiekolwiek zatrudnienie, bo praca zawsze daje człowiekowi poczucie wartości – dodał.

Na targach pojawili się również emeryci, którzy mimo swojego statusu, nadal są aktywni zawodowo – Przeszedłem na emeryturę, ale postanowiłem przyjść i zobaczyć, co jeszcze mogę robić. Mam książeczkę gastronomiczną, więc mogłabym pomagać w stołówce lub kuchni – powiedział jeden z nich.

Wśród uczestników targów znalazły się zakłady pracy chronionej, które specjalizują się w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jak również inne przedsiębiorstwa, które dostosowały swoje stanowiska pracy dla takich osób. Uczestnicy mieli możliwość porozmawiać z pracodawcami bezpośrednio na miejscu, a także zabrać oferty pracy do domu, aby na spokojnie przemyśleć je i później składać dokumenty aplikacyjne.