Planowana przestrzeń zielona na poznańskiej Łacinie – innowacyjny konkurs dla studentów miejscowych uczelni

Poznańska dzielnica Łacina przygotowuje grunt pod budowę parku inspirowanego ideą ogrodów św. Franciszka, który miałby zająć miejsce wcześniej planowanego kościoła. Władze miasta Poznania wydały właśnie komunikat o organizacji konkursu na najlepszy projekt zagospodarowania terenu. Celem jest zaangażowanie młodych umysłów studiujących na czterech najważniejszych poznańskich instytucjach edukacyjnych.

Działanie to jest głównym rezultatem serii warsztatów, które odbyły się niedawno na Łacinie. Spotkania te, w których udział wzięło aż 1700 mieszkańców, miały na celu zbieranie opinii i oczekiwań lokalnej społeczności dotyczących przyszłej formy parku.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, podkreślił, że obecnie jest to teren miejski i poprzez konkurs mają nadzieję zgromadzić interesujące propozycje architektoniczne stworzone tak, aby harmonijnie się komponowały. Dodał również, że realizacja parku będzie odbywać się etapami.

Komunikat władz miasta informuje, że środki na przeprowadzenie konkursu, wypłatę nagród dla autorów najlepszych i wyróżnionych projektów oraz stworzenie końcowego projektu parku są już zapewnione. Dodatkowo, miasto posiada odpowiednie fundusze do realizacji samego parku. Tym samym studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Artystycznego oraz Politechniki Poznańskiej będą mieć niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w konkursie.