Ranking "Perspektywy": Poznańskie szkoły w rankingu najlepszych liceów i techników

Na początku stycznia, kiedy został ogłoszony najnowszy ranking najlepszych polskich szkół średnich, przygotowany przez magazyn „Perspektywy”, dyrektorzy dwóch poznańskich placówek otrzymali gratulacje od Mariusza Wiśniewskiego – zastępcy prezydenta Poznania. Szkołami tymi, które szczególnie wyróżniły się w rankingu, były VIII Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum Komunikacji z Zespołu Szkół Komunikacji. Obie placówki otrzymały również czeki na kwotę 10 tysięcy złotych, które mają być przeznaczone na materiały dydaktyczne.

Zastępca prezydenta Miasta Poznania, Mariusz Wiśniewski, wyraził swoje zadowolenie z możliwości spotkania przedstawicieli tych znakomitych poznańskich placówek edukacyjnych. Podkreślił, że ich wysoka pozycja w rankingu jest sukcesem całej społeczności – dyrektora, kadry nauczycielskiej oraz uczniów. Wyraził swoją wdzięczność za ciężką pracę wszystkich zaangażowanych i złożył gratulacje z okazji uzyskania tak dobrych wyników.

Ranking liceów i techników „Perspektywy” jest opracowywany przez ostatnie 26 lat. Kapituła rankingu ocenia szkoły na podstawie wyników matur, sukcesów w olimpiadach oraz dla techników, również efektów egzaminów zawodowych. Ranking obejmuje 1000 najlepszych liceów i 500 techników na terenie całej Polski.

Wśród poznańskich placówek edukacyjnych, w tym roku VIII LO im. Adama Mickiewicza uplasowało się na bardzo wysokiej, 21. pozycji w rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju. Tuż za nim, na miejscu 28., znalazło się II LO im. Generałowej Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej. W pierwszej setce znalazły się także LO św. Marii Magdaleny (36 miejsce), I LO im. Karola Marcinkowskiego (53 miejsce) i III LO im. św. Jana Kantego (64 miejsce).