16. PKO Poznań Półmaraton gromadzi rekordową liczbę uczestników, wśród nich gwiazdy biegowe z Afryki

Zarówno mieszkańcy Poznania, jak i goście miasta już mogą zauważyć na ulicach tablice informacyjne dotyczące nadchodzącej sportowej imprezy. Te oznakowania to jasny znak, że organizacja 16. PKO Poznań Półmaratonu dobiega końca, a wydarzenie jest już tuż-tuż. Szacuje się, że do udziału w tym biegowym wydarzeniu zamierza przystąpić ponad 10 tysięcy osób, co jest największą frekwencją od czasu wybuchu pandemii.

Poznański półmaraton przyciągnie nie tylko amatorów biegów długodystansowych, ale również profesjonalnych zawodników, których osiągnięcia sportowe sugerują, że są w stanie podjąć wyzwanie ustanowienia nowych rekordów tego prestiżowego wydarzenia.

Wśród zawodników, którzy zgłosili swój udział w poznańskim półmaratonie, najwięcej obiecujących wyników mają ci pochodzący z Afryki. W gronie faworytek znajduje się Kenijka Shamilah Tekaa Kipsiror. Zdobyła ona pierwsze miejsce w półmaratonie, który odbył się w Gandawie w ubiegłym roku. W konkurencji męskiej oczekuje się zaciętej rywalizacji pomiędzy Yigremą Demelashą z Etiopii a Yohanesem Ghebregergisem z Erytrei. Ten ostatni ma na swoim koncie udział w najważniejszych maratonach na świecie, takich jak te w Londynie, Berlinie i Tokio. Co więcej, zawsze plasował się wśród ośmiu najlepszych zawodników.