Awaria funkcjonowania schodów ruchomych na dworcu Poznań Główny

Właśnie na dworcu Poznań Główny, będącym drugim najbardziej zatłoczonym punktem komunikacyjnym w kraju, doszło do awarii schodów ruchomych. Przytrafiło się to tym, które prowadzą z tzw. „chlebaka” w kierunku peronu 5. Pomimo powstałych problemów, pasażerowie wykazują dużą cierpliwość i radzą sobie z sytuacją w miarę możliwości.

Nieprawidłowości w działaniu schodów ruchomych na specyficznym peronie 5 sfotografował Maciej Nowak. Jest on nie tylko dyrektorem artystycznym Teatru Polskiego w Poznaniu, ale także jest znaną osobowością telewizyjną oraz krytykiem kulinarnym.

Mimo trudności, pasażerowie wykazują duże samozaparcie i zdolność do poradzenia sobie z wyzwaniem. Dworzec w Poznaniu od dawna jest kojarzony z różnego rodzaju problemami technicznymi, których rozwiązanie często nie jest priorytetem dla PKP. Pasażerowie, przyzwyczajeni do częstych usterek nie dają się jednak zniechęcić.

Zawsze przecież mogłoby być gorzej – na przykład na dworcu PKP i PKS w Krakowie, gdzie schody ruchome nie funkcjonowały przez aż 5 lat. Miejmy nadzieję, że poznańscy pracownicy kolei nie będą dążyć do pobicia tego niechlubnego rekordu.