Euforia wśród członków Społecznego Poznania po uzyskaniu 8% poparcia

Atmosfera pełna radości zapanowała we władzach Społecznego Poznania. Reprezentanci komitetu nie skrywali swojej satysfakcji, wynikającej z faktu zdobycia 8 procent głosów.

Pod hasłem „Czerwona kartka dla Jaśkowiaka”, Społeczny Poznań podsumował wyniki sondażu exit poll. – Generalnie, jesteśmy bardzo zadowoleni i liczymy na jeszcze lepsze rezultaty. Jako komitet społeczny, nie cieszymy się dużą rozpoznawalnością, ale pomimo to nasz kandydat zdobył poparcie 8 procent wyborców. To oznacza, że zaufało nam tysiące osób i mam nadzieję, że przełoży się to także na naszą obecność w radzie – powiedziała Aneta Mikołajczyk, kandydująca z okręgu numer 3.

– Jestem przekonana, że uzyskane przez nas wyniki są fantastyczne. Dwa miesiące temu nikt nie słyszał o Społecznym Poznaniu, a teraz mamy znakomite rezultaty i świetnego kandydata na stanowisko prezydenta. Myślę, że bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że przyczynił się on do wprowadzenia zmian – do drugiej tury wyborów. To jest ewidentna czerwona kartka dla Jacka Jaśkowiaka – mówiła Anna Pieciul.