Otwarcie pierwszych modułów Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu

W czwartkowe popołudnie doszło do oficjalnej inauguracji dwóch wstępnych modułów Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego (CZSK) zlokalizowanego w Poznaniu. Pierwsze przeniesienia oddziałów do świeżo wybudowanych budynków planowane są na 19 kwietnia, natomiast nowo powstały Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) ma rozpocząć swoją działalność od 1 czerwca.

Inicjatywa powstania CZSK jest dziełem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Placówka, zlokalizowana pomiędzy ulicami Grunwaldzką i Przybyszewskiego, ma stać się nowym miejscem dla co najmniej dwóch uniwersyteckich szpitali, które obecnie funkcjonują w innych częściach miasta. Proces budowy tej nowoczesnej placówki zdrowotnej został rozpoczęty w 2011 roku.

Podczas rozmowy z dziennikarzami, dr n. med. Krystyna Mackiewicz, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu, przekazała informacje o początkach realizacji projektu CZSK. Początkowe działania związane z budową rozpoczęły się już w 2010 roku, jednak na znaczne przyspieszenie procesu, w tym zapewnienie finansowania inwestycji i jej realizację, musieliśmy czekać do 2016 roku.

„Dzisiaj mamy przyjemność otworzyć Szpitalny Oddział Ratunkowy, zintegrowany blok operacyjny oraz oddział intensywnej terapii. To są te fragmenty naszej nowej placówki, które możemy dziś zaprezentować. Planowane zasiedlanie tych przestrzeni rozpocznie się 19 kwietnia, a następnie sukcesywnie będziemy wprowadzać do użytku kolejne elementy tych budynków” – podkreśliła pani dyrektor.