Policjanci wspierają zbiórkę na rehabilitację mł. asp. Krzysztofa Sobieraja

Policjanci z komendy miejskiej w Poznaniu postanowili wziąć udział w wyzwaniu mającym na celu wsparcie zbiórki funduszy na rehabilitację mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. Sposób realizacji wyzwania to nagranie filmiku, na którym wykonuje się przynajmniej dziesięć pompek, a następnie publikacja tego filmu w sieci.

Gorliwość, z jaką funkcjonariusze podjęli się tego zadania, została oficjalnie zaprezentowana na Facebooku.

Cała sytuacja ma swoje korzenie 6 stycznia, kiedy patrol próbował zatrzymać samochód poruszający się z niebezpieczną prędkością. Za kierownicą siedział człowiek, który świadomie potrącił jednego z funkcjonariuszy – mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. W wyniku tego incydentu policjant odniósł poważne obrażenia głowy i klatki piersiowej – takie informacje przekazał sierżant sztabowy Łukasz Paterski, oficer prasowy komendy miejskiej policji w Poznaniu.

Koszt rehabilitacji wynosi ponad 200 tysięcy złotych. Mobilizacja policjantów na tak dużą skalę spowodowała, że do akcji dołączyli również policjanci z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego oraz funkcjonariusze z Gostynia i Kościana.