Poznań korzysta z unijnego wsparcia na eko-inwestycje: rewitalizacja przestrzeni miejskich

Unia Europejska udzieliła Poznaniowi znacznego wsparcia finansowego, co pozwoli realizować ambitne projekty związane z przemianą miejskich terenów na miejsca pełne zieleni, służące zarówno relaksacji, jak i edukacji ekologicznej. Dofinansowanie unijne oscyluje wokół kwoty prawie 14 milionów złotych.

Serce projektu rewitalizacyjnego stanowi teren w okolicy stadionu im. Edmunda Szyca w Poznaniu. Obszar ten, obecnie zaniedbany, ma zostać przemieniony w uroczy park pełen zieleni. Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, podkreśla, jak ważne jest to przedsięwzięcie dla mieszkańców. Jego zdaniem, dzięki temu projektowi, tereny te zostaną odzyskane dla społeczności i stworzą idealne miejsce do odpoczynku i rekreacji.

Zielone inicjatywy w Poznaniu nie ograniczają się jedynie do zagadnień rekreacyjnych, ale mają również aspekt edukacyjny. Przykładem tego jest planowany przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 33 na Łazarzu ogród sensoryczny. W miejscu, gdzie obecnie rozpościera się asfalt, ma powstać zielony kącik, który posłuży jako „żywa” sala lekcyjna. Uczniowie będą mogli tutaj zgłębiać tajniki biologii i ekologii w praktyczny sposób.