"Poznań w formie" – Rodzinny piknik promujący zdrowotną profilaktykę i ekologię

Przychodzi kolejna sobota, która obfitować będzie w różnorodne atrakcje związane z rodzinnym piknikiem „Poznań w formie”. Jest to bezpłatne wydarzenie, które gwarantuje mnóstwo zabawy i edukacji dla całych rodzin, niezależnie od wieku uczestników. W ramach programu pikniku można będzie skorzystać zarówno z propozycji sportowych, jak i kulturalnych, a także prozdrowotnych i proekologicznych.

Piknik odbędzie się 13 kwietnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, dokładniej w pawilonie Iglica. Czas na wspólne spędzenie czasu zaplanowano pomiędzy godziną 11:00 a 16:00. Będzie to drugi piknik organizowany w ramach cyklu „Poznań w formie”.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które promują zdrowotną profilaktykę. Uczestnicy będą mieli możliwość skonsultować swoją dietę z dietetykiem, dokonać pomiaru masy ciała czy sprawdzić poziom ciśnienia tętniczego. Ponadto, będą mogli dowiedzieć się jak prawidłowo stosować leki i suplementy diety. W ofercie pikniku znajdą się również zajęcia z pierwszej pomocy oraz warsztaty dotyczące profilaktyki otyłości. Dodatkowo, na pikniku będzie można przeprowadzić test siły oddechu. Wszystko to, w celu podkreślenia jak ważna jest troska o zdrowie fizyczne, ale także psychiczne.