Spektakularna ucieczka przed policją w Poznaniu zakończona zatrzymaniem

Kiedy w Suchym Lesie, na terenie Wielkopolski, pojawili się funkcjonariusze policji, mężczyzna oczekujący na odbycie kary pozbawienia wolności podjął decyzję o ucieczce. Był to preludium intensywnego policyjnego pościgu, który rozegrał się na ulicach Poznania.

Główne wydarzenia miały miejsce w wtorek. Policjanci z Suchego Lasu podjechali pod dom mężczyzny, którego czekało odbycie kary więzienia. Zaskoczony ich obecnością, mężczyzna będący w samochodzie podjął próbę ucieczki. Na ulicach Jasielskiej, Druskienickiej i Zakopiańskiej w Poznaniu toczył się gorący pościg za poszukiwanym. W wyniku tych działań radiowóz policyjny uległ uszkodzeniu. Mimo intensywnych starań policji, mężczyźnie udało się umknąć.

Jednak na długo nie cieszył się wolnością. Jak poinformował w czwartek młodszy inspektor Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, poszukiwany został aresztowany poprzedniego wieczora. W chwili obecnej przebywa on w policyjnym areszcie.

Według informacji przekazanych przez policję, mężczyzna prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia będzie musiał stawić czoła postawionym mu zarzutom.