Zakończenie prac budowlanych w nowym parku kieszonkowym na Jeżycach

Prace budowlane związane z tworzeniem nowego parku kieszonkowego, położonego przy skrzyżowaniu ulic Galla Anonima i Kassyusza na poznańskim osiedlu Jeżyce, mają zostać ukończone przed rozpoczęciem długiego weekendu majowego. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu potwierdził te informacje, zapewniając, że po zakończeniu prac budowlanych rozpoczną się nasadzenia.

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu jest odpowiedzialny za realizację tego projektu, który nosi nazwę „Cała wuchta zieleni dla Jeżyc!” i jest finansowany z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył poparcie niemal 1240 osób.

Inicjatorzy projektu argumentowali, że w obszarze dominującym nowymi blokami mieszkalnymi i asfaltowymi drogami, konieczne jest stworzenie zielonych przestrzeni pomiędzy budynkami. Ze względu na gęstą zabudowę Jeżyc, doskonałym pomysłem było stworzenie wielu małych placów i miniaturowych parków.

Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnił, że początkowe etapy projektu obejmowały modernizację infrastruktury podziemnej i usunięcie kostki brukowej. Obecnie prace koncentrują się na montażu krawężników, budowie chodników i placu centralnego, gdzie zostaną umieszczone ławki. Dodatkowo, dla osób niewidomych i niedowidzących, przy przejściach dla pieszych zamontowane zostaną maty fakturowe.

Na obszarze o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych zaplanowano zasadzenie wielu kwitnących krzewów i bylin. Wszystkie istniejące drzewa zostaną zachowane, a dodatkowo posadzonych zostanie 21 nowych gatunków drzew, w tym ambrowce, lipy, klony i platany – informuje ZDM.