Grzegorz Wojtkowiak zastępuje Artura Węskę jako trener rezerw Lecha Poznań

Artur Węska nie jest już na czele drużyny rezerw klubu Lech Poznań, która nie zdołała utrzymać miejsca w wyższej lidze i spadła do III ligi. Klub podjął decyzję o zmianie trenera i oficjalnie ogłosił to we wtorek.

Jego rola została teraz powierzona Grzegorzowi Wojtkowiakowi, który podpisał kontrakt obowiązujący aż do połowy 2027 roku. Nowy trener drugiego zespołu „Kolejorza” ma nadzieję na skuteczne prowadzenie drużyny.

– Jako były zawodnik zdążyłem się zapoznać ze specyfiką gry rezerw, a później miałem okazję pracować z młodzieżowymi zespołami i przy ulicy Bułgarskiej. Myślę, że te doświadczenia pozwolą mi efektywnie pomagać naszym młodym zawodnikom w rozwoju, co jest nadrzędnym celem tego zespołu. Naszym zamiarem jest również stworzenie drużyny, która czerpie radość z gry i ciągłych zwycięstw. Wiem, że chłopcy z akademii potrafią grać w piłkę, a mimo obecnych trudności, po zasłużonym urlopie przystąpimy do intensywnej pracy. Chcemy patrzeć z optymizmem w przyszłość – wyznał Wojtkowiak, który teraz będzie opiekował się rezerwami.