Miha Blazić z Lecha Poznań zakwalifikowany do listy zawodników na mistrzostwa Europy

Matjaz Kek, selekcjoner drużyny narodowej Słowenii, zaprezentował listę 30 zawodników, którzy są brani pod uwagę do udziału w nadchodzących mistrzostwach Europy. Jednym z nich jest obrońca klubu Lech Poznań, Miha Blazić, którego obecność na tym prestiżowym turnieju na terenie Europy jest prawie gwarantowana.

W godzinach popołudniowych we wtorek, Matjaz Kek, szef reprezentacji Słowenii, przygotował listę składającą się z 30 kandydatów, którzy mają szansę wystąpić w tegorocznych mistrzostwach Europy, które rozpoczną się 14 czerwca w Niemczech. Wśród nich jest Miha Blazić – środkowy obrońca Lecha Poznań. Wydaje się niemal pewne, że ten zawodnik znajdzie się w składzie 26-osobowym na nadchodzący turniej.

Blazić będzie miał krótszy odpoczynek niż jego koledzy z drużyny. 25 maja zagra swój ostatni mecz ligowy przeciwko Koronie Kielce, a zaledwie 4 dni później, 29 maja, rozpocznie treningi z reprezentacją na mistrzostwa Europy. Zgrupowanie pod przewodnictwem trenera Keka rozpocznie się w Brdo pri Kranju. Przed wyjazdem do Niemiec, drużyna rozegra jeszcze dwa mecze towarzyskie – 4 czerwca z Armenią i 8 czerwca z Bułgarią.