Niedzielne wybory do 40 rad osiedli w Poznaniu: Milion złotych dla osiedla z najwyższą frekwencją

W niedzielę, aż do godziny 21:00, mieszkańcy Poznania mają możliwość oddać swój głos w wyborach do rad 40 osiedli. Ciekawym elementem tych wyborów jest to, że osiedle, które może pochwalić się największą frekwencją wyborczą, otrzyma nagrodę w postaci miliona złotych przyznanych z miejskiego budżetu na różnego rodzaju inwestycje.

Proces wyborczy rozpoczął się punktualnie o godzinie 7:00 rano, a głosować można w jednym z 146 lokali wyborczych rozsianych po całym Poznaniu. Należy jednak pamiętać, że głosowanie zakończy się o godzinie 21:00. Warto dodać, że magistrat miejski poinformował o braku niezbędnej liczby kandydatów w niektórych okręgach. W konsekwencji, wybory do Rady Osiedla Naramowice, Rady Osiedla Żegrze oraz II okręgu wyborczym Rady Osiedla Nowe Winogrady Południe nie będą miały miejsca.

Poznański magistrat zapewnia, że milion złotych przekazany osiedlu z największą frekwencją będzie mógł być wykorzystany przez radnych do realizacji dowolnej, wybranej przez nich, inwestycji. To unikalna okazja, aby aktywnie wpływać na rozwój swojego osiedla.

Warto zaznaczyć, że prawo do udziału w wyborach osiedlowych mają tylko te osoby, które są zameldowane na terenie Poznania lub znajdują się w stałym obwodzie głosowania, podobnie jak ma to miejsce w wyborach samorządowych.