Rozpracowanie zorganizowanej grupy przestępczej uprawiającej marihuanę na dużą skalę przez policję w Poznaniu

Oficerowie Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Poznaniu, zniszczyli działania zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w uprawie konopi indyjskich i produkcji marihuany – podał do wiadomości rzecznik prasowy policji wielkopolskiej. Trzy osoby zaangażowane w tą nielegalną działalność zostały zatrzymane i umieszczone w areszcie tymczasowym.

Podinspektor Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, poinformował, że wydział antynarkotykowy KWP w Poznaniu oraz prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, prowadzili śledztwo, które doprowadziło do odkrycia działalności tej grupy przestępczej. Członkowie tej grupy zajmowali się nielegalnymi praktykami, takimi jak uprawa konopi indyjskich, produkcja marihuany oraz handel narkotykami.

„Grupa działała na terenie Stęszewa, a tamtejsza hala przemysłowa skrywała znaczną plantację konopi indyjskich. W specjalnie zaprojektowanym miejscu rosły setki roślin w końcowej fazie wzrostu. Plantacja była zaopatrzona w zaawansowany system technologiczny, który obejmował nawadnianie, oświetlenie, nawożenie oraz wentylację” – podał Borowiak.

Dodatkowo, rzecznik podkreślił, że dzięki współpracy policji z KWP Poznań i Grupy Realizacyjnej KMP Poznań, udało się aresztować trzy osoby odpowiedzialne za prowadzenie tej nielegalnej operacji.

Na koniec, Borowiak dodał, że „w ramach kontynuacji działań, odkryto kolejną plantację w już nieczynnym obiekcie pieczarkarni”.