W Poznaniu ponownie protestować będą rolnicy: zapowiadają demonstrację na ulicy Roosevelta

Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy, rolnicy nie zamierzają ustąpić i ponownie planują wyjść na ulice w proteście. Wybrali na to najbliższą środę i miejsce – ulicę Roosevelta w Poznaniu. To kolejne publiczne zgromadzenie tych grup społecznych, które mają na celu wyrażenie swojego niezadowolenia.

Informacje szczegółowe o tym nadchodzącym wydarzeniu zostały opublikowane na profilu Rola Wielkopolski w mediach społecznościowych. Jest to organizacja, która regularnie informuje rolników z regionu wielkopolskiego o najnowszych wydarzeniach i newsach.

W dniach 7-9 maja odbędzie się European Economic Congress w Katowicach. Wśród uczestników znajdzie się m.in. Ursula von der Leyen. Rolnicy chcą skorzystać z tej okazji, aby pokazać, że nie jest ona mile widziana jako gość na tym wydarzeniu. Po drugie, chcą przekazać mieszkańcom miasta, że nie poddają się, mimo iż ostatnie trzy miesiące intensywnych rozmów z politykami na różnych szczeblach prawie niczego nie przyniosły. Przeciwnie, Unia Europejska, w tym Polska, coraz bardziej otwiera się na import towarów spoza wspólnoty – czytamy w ich oświadczeniu.