Zarządzający Poznaniem z PO rekomendują nowe osoby na stanowiska miejskie

Decyzję o rekomendacjach na pewne stanowiska miejskie podjął zarząd miasta Poznań z partii Platforma Obywatelska (PO), którego liderem jest poseł Bartosz Zawieja. Na te funkcje zaproponowano Mariusza Wiśniewskiego, dotychczas pełniącego rolę zastępcy oraz Marka Sternalskiego, który do tej pory był szefem klubu radnych Koalicji Obywatelskiej (KO).

W miniony piątek Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania i członek Platformy Obywatelskiej, informował, że będzie miał gotowe nazwiska swoich zastępców do ogłoszenia we wtorek, po swoim oficjalnym zaprzysiężeniu. Jak do tej pory urzędujący prezydent miał trzech zastępców. Jednak po nieoczekiwanym odejściu Katarzyny Kierzek-Koperskiej w trakcie jej kadencji, jedno miejsce pozostaje obecnie nieobsadzone. Warto dodać, że prezydent Poznania ma prawo, ale nie jest zobligowany do uwzględnienia propozycji partii lokalnych władz.

Zarząd miejski PO w Poznaniu postanowił również polecić dwoje swoich radnych, spośród których jeden ma zostać wybrany na szefa klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. W dokumencie, jakim jest uchwała, wymieniono Małgorzatę Dudzic-Biskupską i Grzegorza Jury. Lokalne władze partyjne zasugerowały również wybór Grzegorza Ganowicza na stanowisko przewodniczącego rady miasta, a Andrzeja Rataja na stanowisko wiceprzewodniczącego.

Na te rekomendacje odpowiedział prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Przez rozmowy z przewodniczącym Rafałem Grupińskim oraz Adamem Szłapką, oraz po zapoznaniu się z treścią uchwały miejskiego zarządu PO, poinformował, że przedstawi swoje decyzje odnośnie zastępców następnego dnia po zaprzysiężeniu. Do tego czasu nie zamierzał komentować żadnej z rekomendacji – powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.