Zmiana na stanowisku szkoleniowca klubu Lech Poznań: Niels Frederiksen zastąpi Mariusza Rumaka

Według najnowszych doniesień medialnych, Mariusz Rumak nie będzie kontynuował swojej roli jako trenera Lecha Poznań w następnym sezonie, co jest bezpośrednim wynikiem serii słabych wyników drużyny. Zgodnie z tymi informacjami, działacze klubu szybko znaleźli nowego szkoleniowca. Jak podał Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki, nowym liderem na boisku ma zostać Niels Frederiksen. Z raportów na Twitterze wynika, że Duńczyk już przygotowuje się do swojej nowej roli w Poznaniu.

Lech Poznań doświadcza wielkiego rozczarowania w bieżącym sezonie. Seria niepowodzeń pod koniec roku doprowadziła do odejścia Johna van den Brom. Jego miejsce zajął Mariusz Rumak. Niestety, sytuacja zespołu nie uległa poprawie mimo zmiany szkoleniowca. Informacje przekazane przez portal Meczyki sugerują, że właśnie te braki w wynikach są głównym powodem dla którego Rumak nie będzie prowadzić drużyny Lecha w nadchodzącym sezonie.

W związku z tą sytuacją, działacze klubu rozpoczęli poszukiwania nowego trenera, który mógłby przejąć drużynę na lato. Wybór padł na Nielsa Frederiksena. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki informuje, że formalności już zostały załatwione. „53-letni szkoleniowiec z Danii jest już w trakcie przygotowań do swojej nowej roli w Poznaniu”, stwierdził we wpisie na Twitterze.