Wypadek motocyklowy w centrum Poznania: Trzy osoby poszkodowane po kolizji z tramwajem

Centrum Poznania stało się miejscem niefortunnego zdarzenia drogowego, które poskutkowało obrażeniami u trzech osób. Mężczyzna sterujący motocyklem niespodziewanie zderzył się z tramwajem na ulicy Roosevelta, po czym potknął dwie przechodnie stojące na przystanku autobusowym.

Funkcjonariusze poznańskiej policji podjęli działania mające na celu wyjaśnienie konkretów tego niebezpiecznego incydentu. Zgodnie z ich ustaleniami, wypadek miał miejsce około 8.35 rano w bliskim sąsiedztwie mostu Teatralnego, który znajduje się przy ulicy Roosevelta.

Młodszy aspirant Łukasz Paterski, rzecznik prasowy poznańskiej policji, przekazał informacje uzyskane na podstawie wstępnej analizy sytuacji. Z jego relacji wynika, że motocyklista poruszał się lewym pasem ulicy Roosevelta w kierunku ulicy Dąbrowskiego. Kiedy inny samochód najprawdopodobniej wtargnął mu na drogę, kierowca motocykla próbował zmienić tor jazdy, aby uniknąć kolizji. Niestety, jego manewr skończył się tragicznie. Motocykl zjechał na tory, odbił się od tramwaju i uderzył w dwie kobiety czekające na przystanku.