Poszukiwany przestępca z Poznania ujęty przez policję

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda pomyślnie zrealizowali misję zatrzymania mężczyzny, który był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych. Oskarżony o liczne kradzieże i przestępstwa narkotykowe, mężczyzna został namierzony i zatrzymany w minionym tygodniu. Przy nim była jego partnerka, która również była na celowniku organów ścigania. 33-letni mężczyzna w konsekwencji został umieszczony za kratami na okres 2,5 roku. Obie osoby zostaną również pociągnięte do odpowiedzialności za posiadanie substancji narkotycznych.

W czwartek, 27 czerwca, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Wilda, skutecznie wykonali zadanie zatrzymania 33-letniego poszukiwanego na podstawie listów gończych. Mężczyzna usidlił wymiar sprawiedliwości, nie pojawiając się na karę pozbawienia wolności wyznaczoną za popełnione wcześniej przestępstwa. Specjaliści od poszukiwań namierzyli przestępcę w jednym z poznańskich hosteli.

Policjanci z Poznania dzięki dokładnej pracy operacyjnej, byli w stanie odnaleźć przestępcę na Wildzie. Mężczyzna ukrywał się tam razem z partnerką w małym pokoju. Na widok stróżów prawa, oboje wydawali się zaskoczeni. Okazało się, że 19-latka również jest poszukiwana przez prokuraturę za wcześniejsze przewinienia. Przed powrotem do kraju, para ukrywała się na terenie Holandii.

Niestety dla nich, to nie koniec ich problemów. Policjanci znaleźli przy obojgu narkotyki – marihuanę i amfetaminę. Zostali natychmiast zatrzymani.

Mężczyzna poszukiwany za kradzieże i przestępstwa narkotykowe w rezultacie spędzi w więzieniu 2,5 roku. Jednak ten okres może ulec wydłużeniu, gdyż obydwoje zostali obarczeni zarzutem posiadania środków odurzających zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Obydwoje przyznali się do winy, a za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w ich sprawie podejmie sąd.