„Dni Twierdzy Poznań” odbędą się już w najbliższy weekend

W okresie pandemii koronawirusa wiele wydarzeń zostało przełożonych lub odwołanych. Na szczęście dla fanów fortyfikacji nie dotyczy to „Dni Twierdzy Poznań”, które odbędą się już w ten weekend. Mimo nieco zmodyfikowanego programu, na uczestników będzie czekało wiele niezapomnianych atrakcji.

Organizatorzy informują, że w trosce o bezpieczeństwo uczestników odwołany został Forteczny Spływ Kajakowy i zwiedzanie Fortu III. Wszyscy zainteresowani tematem umocnień z pewnością zainteresują się pozostałymi XIX-wiecznymi fortami i schronami. Jak co roku udział potwierdziły także różne instytucje i muzea, których oferta jest równie pasjonująca. Niektóre miejsca proponują zwiedzanie z przewodnikiem. Mimo wielu ciekawych punktów programu nie zapominajmy jednak o zagrożeniu, z którym musimy mierzyć się każdego dnia. Ze względu na koronawirusa pamiętajmy o przestrzeganiu limitów osób, które mogą jednocześnie przebywać w danym pomieszczeniu oraz o zakrywaniu ust i nosa.

Organizatorzy w tym roku urozmaicili swoją ofertę, dodając do niej spacer po Cytadeli i zwiedzanie schronu w Parku Wilsona i przy ul. Babimojskiej w języku angielskim. Nie zabraknie także atrakcji dla osób, które komunikują się po niemiecku. Schron przeciwlotniczy proponuje zwiedzanie w języku migowym. W niektórych punktach przygotowano także dodatkową ofertę, która może składać się z różnego rodzaju dyskusji, wystaw i rekonstrukcji historycznych. Wydarzenie, w czasie którego będzie można zapoznać się z historią poznańskich umocnień, potrwa aż dwa dni.