Złodziej alkoholu z Gruzji złapany w Poznaniu

18 sierpnia około godziny 20:00 wrzesińscy policjanci zatrzymali obywatela Gruzji, który od dłuższego czasu kradł alkohol w różnych miastach Polski. Jak się okazało, 27-latek nie pierwszy raz złamał prawo, przez co kolejne miesiące spędzi on w więzieniu.

Markety w powiecie wrzesińskim musiały zmierzyć się z tajemniczym złodziejem, który za cel obrał sobie konkretny sklep, jednak zlokalizowany w różnych miejscowościach. Gruzin dokonał kradzieży w Nekli, Sokołowie, Wrześni, Miłosławiu oraz w Pyzdrach, gdzie zabierał z marketów przeróżne alkohole.

Gruzin przebywał na terenie Poznania i nie spodziewał się interwencji wrzesińskich funkcjonariuszy. Sierż. szt. Adam Wojciński, oficer prasowy policji we Wrześni zapewnia, że złodziej został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, gdzie miał zostać zamknięty w areszcie. Mężczyzna usłyszał aż 5 zarzutów kradzieży. Po jego przyznaniu się do winy okazało się, że obywatel Gruzji był poszukiwany już wcześniej, ponieważ miał obowiązek odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższą przyszłość 27-latek spędzi więc za kratami.

Mimo ogromnych ilości alkoholu, które mężczyzna ukradł z wrzesińskich marketów, w momencie zatrzymania był on całkowicie trzeźwy. Funkcjonariusze nie kryli swojego zdziwienia. Straty spowodowane przez Gruzina zostały oszacowane na ponad 4300 zł.