Poznań oferuje darmowe i tanie atrakcje!

Poznań jest jednym z popularnych miast turystycznych, które zachęca odwiedzających swoją różnorodnością. Wiele z takich miejsc można zobaczyć całkowicie za darmo bądź tanim kosztem. Poniżej prezentujemy kilka inspirujących lokalizacji, dzięki którym Twój pobyt w Poznaniu będzie niezapomniany i interesujący. Tu nie ma nudy.

Poznań i bezpłatne wycieczki weekendowe

Choć okres wakacyjny już za nami, planowanie przyszłorocznego urlopu rozpocznie się już niebawem. Będąc w Poznaniu warto wiedzieć o ciekawych wydarzeniach, które są dostępne dla każdego. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje zwiedzanie miasta z niecodziennymi przewodnikami. Biuro City Event Poznań organizowało od czerwca do sierpnia weekendowe oprowadzanie turystów przez przewodników, którzy dopasowywali sposób opowiadania i atrakcje do grupy docelowej. Zwiedzanie za tzw. napiwek, przekazywany przewodnikowi w dowolnej kwocie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Jako bezpłatna atrakcja, warto uwzględnić ją w przyszłym roku, a tym samym w nietuzinkowy sposób poznać ciekawe rejony miejscowości.

Poznań oferuje przejazdy na dachu autobusu niczym w Londynie

To również interesujący sposób na spędzenie wolnego popołudnia. Odkryty autobus piętrowy przemieszcza się wśród takich miejsc jak Stary Rynek, Malta, Ostrów Tumski czy Stary Browar. To fantastyczna forma spędzenia wolnego czasu przy dopisującej pogodzie. Atrakcja dostępna jest od wtorku do niedzieli, a szczegółowy rozkład jazdy oraz bilety można nabyć drogą internetową. Bimba Bus z przyjemnością zabierze całe rodziny w podróż, która na długo zapadnie w pamięć. Rozwiązanie cieszy się popularnością, dlatego lepiej wcześniej zarezerwować konkretną godzinę.

Poznań i jego ponad stuletnia palmiarnia

Mając wolne popołudnie można odbyć podróż przez wszystkie strefy klimatyczne. Wszystko dzięki wiekowej palmiarni, znajdującej się w blisko 9 obiektach. Na miejscu można swobodnie podziwiać ponad 17 000 roślin i ich gatunków oraz fantastyczne egzotyczne ryby. Wszystko utrzymane w ciekawym klimacie dworkowym sprawia, iż poznańska Palmiarnia zachwyca każdego odwiedzającego!