Poznań urokliwe miasto dla każdego!

Jak podają dane Urzędu Miasta Poznań co 20 osoba odwiedzająca Polskę trafia właśnie do tego miasta. Nie ma się czemu dziwić – ilość atrakcji zachęca każdego. Tym bardziej, iż wśród nich znaleźć można zarówno propozycje dla zakochanych, seniorów, jak i całych rodzin z dziećmi. Co warto zobaczyć w Poznaniu? Czy da się zwiedzić miasto w jeden dzień?

Zastanawiając się nad wycieczką do Poznania warto udać się do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Istnieją bowiem gotowe trasy turystyczne, pozwalające na obejrzenie najciekawszych miejsc miasta. Podstawową z nich jest tzw. Trakt Królewsko-Cesarski, stanowiący przekrojową wycieczkę. Ponadto dostępnych jest przynajmniej kilka tras tematycznych, więc każdy z pewnością odnajdzie tu coś ciekawego.

Poznań i jego Stare Miasto

Będąc chyba w każdym mieście Polski warto udać się na Starówkę, gdzie nie tylko można poczuć klimat danej miejscowości, ale również zobaczyć fenomenalne budownictwo czy regionalne atrakcje. Poznań jest miejscem wyjątkowym, z doskonale zachowanym Starym Miastem oraz słynnymi na całą Polskę Koziołkami. Urocze zwierzątka są powiązane z miejską legendą, którą można usłyszeć tu od mieszkańców czy przewodnika. Uwagę turystów przyciąga budynek starego Ratusza utrzymany w renesansowym stylu. Cała Starówka zbudowana jest na planie centralnym, co oznacza, iż po środku znajduje się duży plac, stanowiący kwintesencję życia towarzyskiego. Liczne restauracje i knajpki przyciągają różnorodną kuchnią. Tzw. domki budników, a więc kamienice okalające Starówkę wyróżniają się wieloma barwami, które robią wrażenie. To tu również zlokalizowane jest Muzeum Historii Miasta Poznania, choć na ten moment, będzie ono otwarte dopiero w 2021 roku.

Poznań, który ma ciekawą historię

Odwiedzając wspomniane miasto nie da się pominąć Zamku Królewskiego, który okazale prezentuje się w centrum miasta. To lokalizacja, która zachwyca fantastycznym wyglądem oraz długą i bardzo interesującą historią. To w nim znajduje się Muzeum Narodowe będące również atrakcją, na którą warto zwrócić swoją uwagę. Myśląc o zamku Królewskim, wielokrotnie burzonym i odbudowywanym dobrze przejść się wśród pozostałości murów miejskich, rozebranych częściowo w XVIII i XIX wieku. Miłośnicy historii odnajdą w nich wiele informacji i ciekawostek, pozwalających na lepsze zrozumienie klimatu miasta. Spacery w ciągu dnia, jak i wieczorową porą sprawdzą się w przypadku dzieci, jak i zakochanych. Miejsce jest zachwycające. Posiada wiele atrakcji architektonicznych, sportowych, kulturalnych oraz innych możliwości spędzenia wolnego czasu.