Poznań – Opowieści Upokorzonych

Fantastyczne wydarzenie kulturalne, do którego Poznań zaprasza wszystkich miłośników literatury. Cykl otwartych spotkań stanowi zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą posłuchać ciekawych rozważań na temat konkretnych utworów. „Opowieści Upokorzonych” zapraszają wszystkich mieszkańców miasta, niezależnie od wieku czy płci.

Inspirujący temat cyklu spotkań jest ściśle powiązany z utworami literackimi, w których pojawia się element upokorzenia – w różnej formie i treści. Dodatkowo pojawiają się liczne pytania, związane z pragnieniami odwetowymi oraz reakcjami psychologicznymi, które tkwią w każdym człowieku. Spotkanie, o którym mowa jest całkowicie darmowe i dostępne dla wszystkich. Jedynym warunkiem jest zaznajomienie się z konkretnymi utworami, umożliwiające prowadzenie żywej dyskusji oraz znajomość tematu. Na pierwszy rzut prosimy przeczytać reportaż „Biała siła, czarna pamięć” Marcina Kąckiego.

Spotkania, o których mowa poprowadzi Przemysław Czepliński. To profesor zwyczajny, eseista, krytyk literacki oraz znawca literatury polskiej i europejskiej XX i XXI wieku. Jest również członkiem Polskiej Akademii Nauk jak i współtwórcą Zakładu Antropologii Literatury. Spotkania będą odbywać się w Księgarni z Bajki na osiedlu Przyjaźń 125 c. Poznań serdecznie zaprasza.