Poznań: rutynowa kontrola drogówki i sukces!

Czujność obornickich policjantów wzbudziło niecodzienne, nerwowe zachowanie kierowcy samochodu marki Kia. Został on zatrzymany do rutynowej kontroli, podczas której policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków. Poznań wraz z pobliskimi miejscowościami jest jednym z miast, w których policjanci z drogówki są mocno wyczuleni na nietypowe zachowania kierowców.

Poznań ma kolejny sukces wśród policjantów

Kilka godzin temu doszło do wydawać by się mogło rutynowej kontroli kierowcy prowadzącego pojazd marki Kia. Jak podaje Izabela Leśnik, policjantów pełniących służbę zaniepokoiło nerwowe zachowanie kierowcy. Początkowo został on przebadany alkomatem, aby wykluczyć bądź potwierdzić spożycie alkoholu. Gdy badanie wykazało brak promili w wydychanym powietrzu, policjanci zdecydowali się na przeszukanie samochodu.

26-letni kierowca był niespokojny i nerwowy podczas spotkania z drogówką. Jak się później okazało, miał ku temu powody. W plastikowym pudełku policjanci odnaleźli bowiem marihuanę, haszysz i amfetaminę. Oborniccy kryminalni postanowili przeszukać miejsce zamieszkania mężczyzny. Odkryto w nim 800 gramów amfetaminy oraz blisko 100 sztuk tabletek ekstazy. Dowody popełnienia przestępstwa zostały właściwie zabezpieczone, a mieszkaniec Oborników koło Poznania trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.