Poznań: kolejne zarażenia koronawirusem w szkołach.

Województwo wielkopolskie tylko dziś zanotowało blisko 88 zarażeń mieszkańców, z czego jak podaje sanepid najwięcej z nich znajduje się w powiecie poznańskim. Informacje sprzed kilkudziesięciu minut zostały oficjalnie potwierdzone, tym samym Poznań stał się kolejnym miastem, w którym doszło do zakażeń uczniów.

Jeden z uczniów zarażonych uczęszczał do Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, zlokalizowanego na osiedlu Sobieskiego. Kolejny zakażona osoba jest uczniem Zespołu Szkół Budownictwa przy ulicy Rybaki. W obydwu przypadkach władze szkół zdecydowały się wprowadzić nauczanie zdalne dla klas, do których uczęszczali wspomniani uczniowie. Jedna z nich będzie musiała uczyć się zdalnie do 5 października. W drugim przypadku termin wynosi 2 października.

Poznań – to niestety nie koniec!

Na tym jednak nie koniec złych wiadomości. Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa miał miejsce w jednej z klas IX Liceum Ogólnokształcącego, mieszczącego się przy ulicy Warzywnej. Klasa, do której uczęszczał zarażony uczeń ma wprowadzone nauczanie zdalne do 5 października. Cyryla Staszewska z Sanepidu dodała, iż również w Liceum Św. Marii Magdaleny odnotowany został kolejny przypadek osoby z koronawirusem. We wspomnianej szkole jest to już siódma osoba.

Choć Poznań, podobnie jak inne miasta wprowadził wszelkie obostrzenia, zgodnie z odgórnymi zaleceniami, przypadki osób zarażonych pojawiają się tu każdego dnia. Radzimy więc zachować czujność, przestrzegać zasad i nie bagatelizować objawów, świadczących o możliwości obecności koronawirusa.