Nowe formy wsparcia dla Poznanianek

Konsultacje medyczne i psychologiczne, zajęcia z edukacji seksualnej, warsztaty z samoobrony to tylko niektóre z nowych form wsparcia dla Poznanianek. Kobiety w trudnej sytuacji życiowej i najmłodsze mieszkanki już od 1 kwietnia będą mogły skorzystać z nowej formy pomocy. Projekty zwyciężyły w otwartym konkursie ofert dotyczących działań, których celem jest ochrona i upowszechnianie praw kobiet.

Warsztaty medyczne i psychologiczne dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej

Warsztaty medyczne i psychologiczne pod szyldem projektu „Zespół postcovidowy” będzie prowadziła Fundacja Akceptacja. W ramach przedsięwzięcia mieszkanki Poznania w trudnej sytuacji życiowej będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologicznej i medycznej. Przez trudną sytuację życiową można rozumieć doświadczanie przemocy domowej czy konsekwencje zakażenia koronawirusem. Warsztaty poprowadzą specjalistki z różnych dziedzin. Wśród nich będzie psycholożka, ratowniczka medyczna czy lekarka. Będą pokazywać w jaki sposób ćwiczyć techniki oddechowe czy pozycje, które umożliwiają opanowanie duszności. Powiedzą też o tym w jaki sposób radzić sobie ze stresem i lękiem.

Warsztaty dla najmłodszych kobiet

Drugi projekt będzie prowadziła Fundacja Bezlik w Dziewczyńskim Centrum Spotkań „Na100latki”. W ramach inicjatywy organizacja zagwarantuje dziewczętom miejsce, w którym będą mogły czuć się bezpiecznie. Będą mogły skorzystać z konsultacji z psychologiem, warsztatów samoobrony i asertywności oraz ze spotkań dotyczących edukacji seksualnej.

Projekty ruszą już za niecałe dwa tygodnie

Zwycięskie inicjatywy rozpoczną się już 1 kwietnia i będą trwały do końca 2021 roku. Rekrutację uczestniczek prowadzą fundacje, które są organizatorami projektów. Na realizację przedsięwzięć z budżetu miasta przekazano 60 tysięcy złotych. Przez cały czas będzie czuwał nad nimi Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych.

1 komentarz w temacie “Nowe formy wsparcia dla Poznanianek

Komentowanie wyłączone