Najpopularniejsze kierunki studiów w Poznaniu w rekrutacji 2021/2022

Poznańskie uczelnie publiczne każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było rekrutacji na rok akademicki 2021/2022. Rekrutacja cały czas trwa, jednak już teraz wiadomo jakim zainteresowaniem cieszyły się konkretne kierunki. Sprawdź, na które aplikowało najwięcej osób.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

UAM cieszył się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Łącznie na studia pierwszego i drugiego stopnia aplikowało ponad 25 tys. osób. Najwięcej chętnych było na psychologię (2077 kandydatów), prawo (1522 kandydatów), filologię angielską (1381 kandydatów), zarządzanie i prawo w biznesie (1010 kandydatów) oraz informatykę (781 kandydatów). Pod względem liczby zainteresowanych osób na jedno miejsce na podium znalazły się: filologia koreańska, psychologia i zarządzanie i prawo w biznesie. Tuż za nimi uplasowały się filologia skandynawska praz japonistyka.

Politechnika Poznańska

Na Politechnikę aplikowało łącznie 6 tys. osób. Najbardziej obleganymi kierunkami były: sztuczna inteligencja (ok. 11,6 os. na miejsce), architektura wnętrz (10,5 os. na miejsce), inżynieria zarządzania (ok. 10,3 os. na miejsce), logistyka (ok. 8,7 os. na miejsce) czy architektura (ok. 8,4 os. na miejsce).

Uniwersytet Przyrodniczy

Na Uniwersytet Przyrodniczy aplikowało prawie 5 tys. osób. Największym zainteresowaniem cieszyła się weterynaria (13 os. na miejsce). Zaraz za nią znalazła się dietetyka (ok. 4 os. na miejsce). Kolejne były: Ochrona środowiska (4 os. na miejsce), Finanse i rachunkowość (ok. 3 os. na miejsce) i Architektura krajobrazu (3 os. na miejsce).

Akademia Wychowania Fizycznego

Na AWF-ie największym zainteresowaniem cieszyła się fizjoteriapia. Na jedno miejsce przypadało 8,2 os. Następne w kolejności były: dietetyka (3,6 os.), sport (3 os.), Wychowanie fizyczne (2,6 os.) oraz Turystyka i rekreacja (1,8 os.).

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego

Na UMP rekrutowało w tym roku ponad 10 tysięcy osób. Największe zainteresowanie miał kierunek lekarsko-dentystyczny. Aplikowało na niego 1608 osób, co daje 18,2 os. na miejsce. Drugi był kierunek lekarski (9 os. na miejsce). Farmacja (4 os. na miejsce), Pielęgniarstwo (3 os. na miejsce) i Położnictwo (3 os. na miejsce).

Warto równeż sprawdzić ofertę Wyższej Szkoły Collegium Humanum na studia w Poznaniu