Innowacyjna Żabka sklepem przyszłości?

Pierwszą bezobsługową Żabkę w Polsce otwarto w Poznaniu – tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich przy bramie nr 8. Sklep jest otwarty od poniedziałku do niedzieli przez całą dobę. Jego powierzchnia wynosi około 16m2, a na półkach znajdziemy około 300 produktów.

Wejście do sklepu jest możliwe tylko i wyłącznie, jeśli posiadamy aplikacje sklepu i uzyskaliśmy kod QR, który umożliwi nam wejście do środka. Wcześniej musimy do niego podpiąć kartę kredytową. Wchodząc skanujemy nasz kod QR i możemy rozpocząć robienie zakupów. Wystarczy, że chwycimy do ręki produkty, które nas interesują i wyjdziemy z nimi ze sklepu. Płatność zrealizuje się sama. Istotne jest, by przy oglądaniu produktów odkładać je na miejsce. Jeśli tego nie zrobimy produkt automatycznie doliczy się do naszego rachunku. W sklepie nie zakupimy alkoholu, ponieważ nikt nie może zweryfikować wieku konsumenta. Dostępne są tylko i wyłącznie alkohole 0%.

Sieciówka promuje swój pomysł takimi hasztagami: #bezkas, #bezkolejek, #bezgotówki. I wszystko tu się zgadza. Pomysł jest fenomenalny. Teraz pozostaje czekać, by sprawdzić czy sztuczna inteligencja nas nie zawiedzie, a klienci samoobsługowej żabki nie będą mieli na co narzekać.