Masowe włamania do bankomatów w Wielkopolsce

Od 2018 roku w Wielkopolsce trwają włamania do bankomatów. Ostatnie kradzieże miały miejsce na terenie powiatu szamotulskiego. Bandyci włamali się do bankomatów w miejscowościach Duszniki oraz w Obrzycku.

O drugiej w nocy w dniu 22 września sprawcy próbowali wysadzić bankomat

Do pierwszego urządzenia złodzieje próbowali się w łamać na rynku w Obrzycku. Później około godziny trzeciej w nocy chcieli wysadzić bankomat w Dusznikach.

Złodziejom nie udało się zrabować pieniędzy, ponieważ wybuchy doprowadziły do pożarów bankomatów. Na szczęście w czasie dokonywania prób kradzieży w okolicy nie było nikogo, kto mógłby ucierpieć.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringów i przesłuchali świadków, których obudził hałas powstały w wyniku wybuchów.  

Prawdopodobnie kradzieży usiłowały dokonać te same osoby

To pierwsza próba włamania do bankomatów w powiecie szamotulskim od roku. Policja podejrzewa, że prawdopodobnie włamań w nocy 22 września dokonały te same osoby.  W ostatnim czasie doszło z kolei do włamań w innych miejscowościach w Wielkopolsce. Tylko w minionym roku dokonano rabunku na trzynastu bankomatach. W 2019 roku z kolei włamano się do urządzeń we Wrześni, Gnieźnie, Szamotułach, Rakoniewicach, Komornikach i Krzycku niedaleko Leszna. Natomiast rok wcześniej kradzieży dokonano w Włoszakowicach i w Wijewie.

Tegoroczne napady na bankomaty w Wielkopolsce

Ostatniej kradzieży i wysadzenia bankomatu dokonali złodzieje w czerwcu tego roku w Śremie. Miało to miejsce na urządzeniu banku PKO BP.

A poprzednio włamano się 24 maja do bankomatu w Wielkopolsce, w gminie Pobiedziska. Złodzieje oprócz zdewastowania urządzenia, w wyniku dużej eksplozji dokonali zniszczenia także sklepu i pizzerii.   

W związku z licznymi kradzieżami w województwie, poznańska policja powołała specjalną grupę śledczą, która bada wszystkie sprawy związane z włamaniami do bankomatów.