Sprzątanie Twierdzy Poznań już w najbliższy weekend!

Porozumienie Dla Twierdzy Poznań zaprasza mieszkańców do akcji sprzątania fortów. Wydarzenie nawiązuje do corocznej akcji sprzątania świata, która przypada w tym roku w dniach 17 – 19 września.

Akcja będzie prowadzona w dwóch fortach

Sprzątanie odbędzie się w Forcie 4 a na Wilczym Młynie oraz Forcie IA na Starołęce. Poznańskie fotyfikacje czekają na chętnych do pomocy przy sprzątaniu terenu wokół historycznych obiektów.

Stowarzyszenie Porozumienia Dla Twierdzy Poznań zaprasza 18 września do Fortu 4a na Wilczym Młynie. Akcja rozpoczyna się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 16:10. W czasie sprzątania pracownicy działacze przybliżą mieszkańcom Poznania historię twierdzy. Zachęcą także do zastania członkiem Stowarzyszenia.

Sprzątanie Fortu Ia również odbędzie się w dniach 17 i 18 września. Akcja będzie trwała w Forcie na Starołęce od godziny 10:00 do 15:00.

Po godzinie 15:00 w pobliżu fortu Koło Gospodyń Miejskich ze Starołęki, Minikowa oraz Marlewa zaprasza uczestników akcji na ,,Święto pieczonej pyry’’.

Historia Porozumienia dla Twierdzy Poznań

Stowarzyszenie przede wszystkim popularyzuje fortyfikacje poznańskie nie tylko w Poznaniu, ale w całym kraju. Zajmuje się odrestaurowywaniem zasobów i chroni forty przed dewastacją. Prowadzi także działania edukacyjne i organizuje wycieczki po fortach dla mieszkańców Poznania oraz turystów.

W fortach odbywają się liczne prelekcje, spotkania i imprezy tematyczne. Stowarzyszenie Porozumienia Dla Twierdzy Poznań przyczynił się do wytyczenia Poznańskiego Szlaku Fortecznego. Organizuje także Dni Twierdzy Poznań, które pojawiają się, co roku i przyciągają rzesze turystów z całego kraju.