Na Starym Rynku czekają nas prace archeologiczne

Od jutra (25 października) należy liczyć się ze zmianą organizacji ruchu. Jest to związane z pracami archeologicznymi, które będą na Starym Rynku.

Głównie dotyczy pieszych

Gdyby kogoś interesowały dokładne informacje, na pewno trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że prace archeologiczne są konieczne. Konieczność wynika z historycznego charakteru miejsca. Wiadomo też, że na początku prace mają dotyczyć północnej i śródrynkowej części płyty (chodzi choćby o rejon planowanych zbiorników retencyjnych). Dobrze także pamiętać o przeszłości – za nami badania geologiczne związane z odwiertami punktowymi. Warte odnotowania jest też, że rozpoczęcie zasadniczych robót budowlanych czeka nas w przyszłym roku.

Wracając do jutra, teren prac archeologicznych musi zostać wygrodzony. Możemy również usłyszeć o głębokich wykopach czy ruchu pojazdów budowy. Mając to na uwadze, można powiedzieć, że utrudnienia dotyczyć będą głównie pieszych. Istotne jest też to, żeby po prostu śledzić to, co się dzieje wokół – gdy trwają prace, nie powinno zabraknąć stosownych wiadomości.